Ile Trwa Montaż Klimatyzacji? Kompletny Przewodnik Krok po Kroku

Klimatyzacja to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób mieszkających w domach jednorodzinnych, jak i wspólnotach mieszkaniowych. Podczas miesięcy wakacyjnych, czas realizacji może ulec wydłużeniu, lecz zależy to również od firmy, z której usług chcemy skorzystać. Chcesz dowiedzieć się, ile trwa montaż klimatyzacji? – przeczytaj o tym poniżej.

Od czego zależy czas montażu klimatyzacji?

Gdy mówimy o czasie, jaki potrzebujemy do montażu klimatyzacji, pod uwagę należy wziąć kilka czynników. Pierwszym z nich jest typ instalacji oraz stopień skomplikowania. Wpływ na to ma odległość jednostek klimatyzatora i możliwość prostego doprowadzenia elektryczności. Czasami zdarzy się, że wymagane okablowanie nie może być poprowadzone najprościej jak to tylko możliwe z różnych, indywidualnych względów.

Drugim utrudneniem może być materiał, z jakiego powstał budynek. Mowa o budulcu, z jakiego powstały ściany. Materiały takie jak beton lub żelbeton nie podlegają prostej obróbce, stąd czas realizacji może ulec zmianie.

Trzecim, a zarazem bardzo rzadkim utrudnieniem mogą być nieszczelności. Naprawa ich również wymaga czasu.

Ile trwa montaż klimatyzacji split i multisplit

Montaż klimatyzacji split to działanie, które można zaplanować na jeden dzień roboczy. W zależności od wyżej wymienionych czynników montaż taki może potrwać do 10 godzin. Każdy przypadek jest inny i zazwyczaj wymagany czas jest krótszy.

Montaż klimatyzacji multisplit wymaga więcej czasu ze względu na ilość wymaganej pracy. Taki montaż polega na instalacji wielu jednostek wewnętrznych i połączenia ich z modułem zewnętrznym, co przekłada się na dwa-trzy dni robocze.

Image by flatart on Freepik

Etapy montażu klimatyzacji

Montaż klimatyzacji nie jest skomplikowany, wymaga wiedzy na temat poszczególnych urządzeń, lecz dla doświadczonej i licencjonowanej firmy, nie będzie to stanowić większego problemu. Na początku należy przygotować odpowiednio miejsce pod montaż jednostki, rozplanować poprowadzenie instalacji elektrycznej, chłodniczej, sterowniczej i części odpowiedzialnej za odprowadzenie skropliny.

Kolejno montuje się element wewnętrzny i zewnętrzny, podłącza do instalacji oraz łączy między sobą jednostki i można przystąpić do próby szczelności. Jeżeli pierwsze uruchomienie sprzętu przebiegło pomyślnie, klimatyzacja jest gotowa do pracy.

Ile trzeba czekać na zamówiony klimatyzator

Po uzgodnieniu wymagań, jakie ma spełniać instalacja, doborze urządzeń, montaż poza sezonem może być zrealizowany kolejnego dnia roboczego. Jest to możliwe, ponieważ użyta jednostka, jest na stanie magazynowym firmy.

W środku pory letniej czas realizacji zależny jest od wybranej firmy i liczby pracowników, jaką dysponuje ona. W przypadku konieczności doboru mniej popularnej jednostki informujemy klienta o takiej konieczności. DobraKlima posiada szeroką gamę produktów, stąd montaż może być przeprowadzony szybciej niż u konkurencji. Przejdź do zakładk Kontakt (klik) i skontaktuj się z nami w celu omówienia montażu.

Scroll to Top